SOFATH

Infolinia: 501 722 144

ALTERMA

Zapewnimy ciepło twojemu domowi...

O nas

Zasada działania pompy ciepła znana jest od ponad 100 lat.

Pierwszym urządzeniem tego typu zastosowanym na dużą skale była pompa ciepła wykorzystana do ogrzewania budynku w Zurichu w 1938 r.

W otaczającym na świecie: w powietrzu, ziemi wodzie znajdują się olbrzymie naturalne źródła energii o niskim poziomie temperatury. Źródła te mogą być wykorzystane do ogrzewania pomieszczeń gdy Ich potencjał energetyczny przeniesie się na wyższy poziom temperatury poprzez dostarczenie dodatkowej energii. Analogiczne do pompy cieczy pompującej wodę z niższego poziomu na wyższy Pompa ciepła transportuje energie cieplną z niższego poziomu temperatury na wyższy.

Pompy ciepła są wiec urządzeniami grzewczymi pobierającymi energie cieplna z istniejących w otoczeniu źródeł ciepła. Energia użyteczna tych urządzeń składa się z ilości ciepła pobranej z dolnego źródła oraz ilości energii doprowadzonej do napędu pompy ciepła.

Jednym z europejskich liderów produkujących nowoczesne pompy ciepła jest Frma Sofath.

Firma Sofath produkuje pompy ciepła we Francji od ponad 30 lat, sprzedając swoje wyroby do 18 krajów Europy. W Polsce właścicielem marki Sofath jest Firma De Dietrych Sp. Z o.o.

Moja Firma Alterma Andrzej Lewandowski od 2010 roku posiada certyfikat Autoryzowanego Koncesjonera marki Sofat na terenie województw pomorskiego. Swoim zasięgiem obejmujemy powiaty: pucki, wejherowski, kartuski, gdański, nowodworski, malborski, sztumski, elbląski, malborski, kwidzyński.

do góry

Nasze realizacje

Zapraszamy do zapoznania się naszymi realizacjami instalacji pomp ciepła.

więcej

Copyright © 2012 pompysofath.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.